site 1
صندوق پژوهش و فناوری با محوریت سرمایه گذاری در استان سیستان و بلوچستان تشکیل می شود
۲۸ مرداد ۱۳۹۷
logooooo-copy
بازدید از طرح کلان ملی سامانه پرتودهی چند منظوره گاما با تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی
۳۰ مرداد ۱۳۹۷

احداث کارخانه تولید سه داروی نوترکیب شرکت هامر با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی

site 1

site 1با سرمایه گذاری و مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی طرح تولید سه داروی نوترکیب شرکت “هامر نوین تولید دارو” در بازار دارویی کشور آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، طرح تولید سه داروی نوترکیب شرکت هامر نوین که در زمینه تولید داروهای پیشرفته نوترکیب فعال است، آغاز گردید.

تولید سه داروی نو ترکیب شرکت هامر  با مشارکت ۲۴۲٫۵ میلیارد ریالی صندوق نوآوری و شکوفایی در فاز اول و مبلغ ۲ میلیون یورو در فاز دوم صورت خواهد گرفت.

در این راستا مبلغ ۱۵ میلیارد ریال نیز به عنوان بخشی از مبلغ سرمایه گذاری به این شرکت تزریق گردید.

لازم به ذکر است این سه نوع داروی نوترکیب در زمینه درمان بیماران مبتلا به چند نوع سرطان، درمان بیماری­های خود ایمنی، درمان آمبولی حاد ریوی و عروق کرونر قلب کاربرد دارد.

در سال حمایت از کالای ایرانی و با تأکید بر «تولید ملی» به‌عنوان محور اساسی در حل مشکلات اقتصادی، با تولید این دارو ها در کشور تا حد زیادی از واردات محصولات مشابه خارجی بی نیاز خواهیم شد.

شایان ذکر است طبق آمارنامه دارویی سال ۹۵ میزان واردات یکی از این سه دارو بالغ بر ۵۶ میلیارد تومان بوده است که با تولید آن در کشور از خروج ارز جلوگیری خواهد شد.

یکی از فعالیت های صندوق نوآوری و شکوفایی مشارکت حقوقی در شرکت های دانش بنیان است به گونه ای که در این نوع مشارکت، سهام شرکت تا سقف قانونی زیر ۵۰ درصد در ازای سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان در اختیار صندوق قرار می گیرد.