شناور تدارکاتی دریابندر ۶ با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در بندرانزلی به بهره‌برداری رسید
۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
۹۸۵
امضای تفاهم نامه مرکز منطقه ای (هاب) توانمندسازی بین پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی و صندوق نوآوری و شکوفایی
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

نشست رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با شرکت های دانش بنیان و فناور استان خراسان رضوی

mashad

mashad

روز شنبه مورخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ در سالن همایش دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد، رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، در جلسه ای با حضور شرکت های دانش بنیان استان، حاضر شده و ضمن تشریح خدمات جدید صندوق نوآوری و شکوفایی، به بررسی درخواست های عمومی شرکت های دانش بنیان پرداختند. همچنین مقرر شد ضمن گردآوری سوالات خاص هر شرکت در سفر استانی اخیر جلسه ای نیز به صورت خصوصی برای هر شرکت دانش بنیان متقاضی برگزار و مسائل بررسی گردد.
در این جلسه ابتدا آقای دکتر سلطانی به تشریح فعالیت ها و آمار عملکردی صندوق پرداخته و سپس مواردی کلی را در زمینه های مورد نظر کلیه شرکت های دانش بنیان بیان کردند. در آخر نیز به برخی از سوالات کلی باقیمانده پرداخته شد.

همچنین در این جلسه تفاهم نامه همکاری در مورد راه اندازی مرکز منطقه ای توانمندسازی میان صندوق نوآوری و شکوفایی و منطقه ویژه رضوی نیز به امضاء رسید. با امضای این تفاهم نامه از این پس فعالیت های توانمندسازی در منطقه خراسان رضوی با همکاری منطقه ویژه رضوی اجرا خواهد شد.

در ادامه آقای دکتر سلطانی با اساتید ، دانشجویان و انجمن های علمی دانشگاه های استان خراسان رضوی نیز نشستی داشتند.
ایشان ضمن تشریح جایگاه و نقش صندوق نوآوری و شکوفایی، به تشریح نقش دانشگاه¬ها، مراکز پژوهشی و اساتید و دانشجویان در کشورهای توسعه یافته، در مدرن ترین مدل های تجاری سازی و همچنین نسل های مختلف دانشگاهی پرداخته و علاوه بر تشویق اساتید و دانشجویان کشور در تجاری سازی پروژه های تحقیقاتی و نتایج پژوهش ها، از آنها خواستند تا با تشکیل شرکت های دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان نوپا در این مهّم گام بردارند.