با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد؛ افتتاحیه همایش چالش‌های مدیریتی شرکت­ های دانش ­بنیان
۲۲ تیر ۱۳۹۸
در نشست “ماشین‌سازی؛ پیشران توسعه صنعتی” تاکید شد: تله “درآمد متوسط” چالش کشورها برای افزایش درآمد سرانه
۲۲ تیر ۱۳۹۸

همکاری ایران و روسیه در زمینه تامین مالی شرکت‌های فناور

سایت Ifpnews در گزارشی به سفر هیات عالی‌رتبه‌ای از ایران به منظور شرکت در نمایشگاه بین‌المللی صنعتی «اینوپروم ۲۰۱۹» روسیه اشاره کرد و از آمادگی تهران برای ایجاد صندوق مشترک با همکاری مسکو به منظور تامین مالی دوجانبه در مسائل علمی و فناوری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، این سایت در گزارش خود می‌نویسد: «شهر یکاترینبورگ در روسیه، پنجشنبه، هفتم ژوئیه ۲۰۱۹، میزبان سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ایران و رئیس هیئت علمی- فناوری از ایران بود. در این سفر، این مقام عالی‌رتبه ایرانی از نمایشگاه بین‌المللی صنعتی‌-تجاری «اینوپروم ۲۰۱۹» دیدن کرد و شاهد آخرین دستاوردهای شرکت‌های مختلف در این نمایشگاه بود.

در این دیدار، علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ایران، این مقام عالی‌رتبه را همراهی کرد.

در این سفر جلسه‌ای بین ایران و روسیه در زمینه امور فناوری و تجاری برگزار شد که در این جلسه علی وحدت در مورد دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی سخنرانی کرد.

او در سخنرانی خود در «اینوپروم ۲۰۱۹» گفت که برای ایجاد و افزایش همکاری‌های مالی و فناوری بین دو کشور، ابزارهای متفاوتی وجود دارد.

وحدت ادامه داد: «ما در این عرصه با استفاده از یکسری ابزارهای مالی، از طریق تامین بودجه تا سرمایه‌گذاری و همچنین خدمات تجاری، حضور داشته‌ایم. بنابراین برای ایجاد صندوق یا صندوق‌های مشترک بین دو کشور ایران و روسیه، به منظور همکاری‌‌های مالی در امور فناوری آمادگی داریم.»

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ایران افزود: «همچنین اگر همتایان روسی ما مایل باشند، می‌توانیم یک خط اعتباری مشترک برای تسهیل امور فناوری دوجانبه در زمینه علوم و فناوری برقرار کنیم.»

یک هیئت عالی‌رتبه علمی به ریاست ستاری با همراهی نمایندگان ۷۰ شرکت دانش‌بنیان ایرانی از این نمایشگاه صنعتی در روسیه بازدید کردند.

این سفر با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی ایران همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنعتی‌-تجاری «اینوپروم ۲۰۱۹» روسیه، انجام شد. در این سفر نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان هر دو کشور با همتایان خود در مسکو و یکاترینبورگ ملاقات کردند.