گشایش سیزدهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات استان یزد
با حضور رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی؛ سیزدهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در یزد گشایش یافت
۱۳ دی ۱۳۹۷
۹۸۵
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در نخستین جشنواره ملی فولاد:شرکت های دانش بنیان توانایی رفع نیازهای صنعت فولاد را دارند
۱۷ دی ۱۳۹۷

صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان نظام صنفی رایانه ای تفاهم نامه همکاری امضا کردند

تفاهم نامه همکاری بین صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان نظام صنفی رایانه ای

 تفاهم نامه همکاری بین صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان نظام صنفی رایانه ای

با هدف فراهم‌آوردن زمینه همکاری‌های سازنده برای حمایت از توسعه و تجاری‌سازی فناوری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا)، تفاهم نامه همکاری بین صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این تفاهم نامه بین دکتر علی وحدت رئیس هیأت عامل صندوق و مهندس اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در پارک عم و فناوری استان یزد به امضا رسید.

همکاری در زمینه تأمین منابع مالی مورد نیاز برای توسعه و تجاری‌سازی فناوری در حوزه فاوا بالاخص از طریق ایجاد صندوق‌ پژوهش و فناوری غیردولتی یا جسورانه بورسی با مشارکت سایر شرکت‌ها و سازمان‌های علاقمند؛ مشارکت در شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری، زمینه سازی مناسب صادراتی و جذب سرمایه‌ خارجی در حوزه فاوا؛ همکاری برای توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فاوا در داخل و خارج کشور؛ همکاری برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فاوا در زمینه تحقیق و توسعه و خلق محصولات و خدمات جدید؛ همکاری در زمینه ارائه خدمات تجاری‌سازی فناوری به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فاوا؛ همکاری به منظور تقویت ارتباطات بازیگران اکوسیستم نوآوری فاوا و ایجاد شبکه‌ها و خوشه‌های فناورانه و صنعتی از جمله موضوعات این تفاهم نامه به شمار می رود.

D5D07197-067C-4C4F-BEF9-30D994EA8D61

همچنین از دیگر موضوعات این تفاهم نامه می توان به همکاری در زمینه ارزیابی، ارزش‌گذاری، مدیریت خطر و مدیریت پروژه طرح‌های فناورانه در حوزه فاوا؛همکاری در زمینه اعتبارسنجی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه فاوا و تأمین تضامین مورد نیاز برای آن‌ها؛ همکاری در تدوین شاخص‌ها، سنجش و پایش آن‌ها به منظور ارزیابی اثربخشی اقدامات انجام‌شده؛ همکاری در زمینه طراحی ابزارهای حمایتی جدید در زمینه تجاری‌سازی فناوری و ایجاد سازوکار اجرای آن؛ همکاری در جهت سوق‌دادن شرکت‌ها به اجرای طرح‌های فناورانه در قالب کنسرسیوم، سرمایه‌گذاری مشترک، ادغام و ایجاد شرکت‌های بزرگ، خرید شرکت‌های کوچک و متوسط و سایر روش‌های توسعه در حوزه‌های اولویت‌دار فاوا و همکاری در راستای جذب و تأمین منابع لازم و بهره‌گیری از حمایت‌های مالی‌، اعتباری و صدور ضمانت‌نامه اشاره کرد.

مدت تفاهم‌نامه ۲ سال بوده و به منظور سیاست‌گذاری، تدوین برنامه اجرایی و نظارت بر حسن اجرای این تفاهم‌نامه، کمیته راهبری متشکل از ۵ نفر از نمایندگان دو طرف تشکیل می‌شود.
دکتر علی وحدت عصر پنجشنبه پیش از امضای این تفاهم نامه در جلسه هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای یزد که در سالن اجتماعات پارک علم و فناوری این شهر برگزار شد گفت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با همت و تلاشی که داشته توانسته اثرگذاری بالایی داشته باشد و این امر جز با مشارکت همه بخش‌ها امکان‌پذیر نبود بنابراین حمایت از فناوری‌های نوین، حمایت و مشارکت همه افراد و دستگاه‌ها را می‌طلبد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ما تولیدات خوبی در زمینه فناوری‌های نوین در کشور داریم گفت: سرمایه‌گذار به طور معمول از طرح‌هایی استقبال می‌کند که بدون ریسک و تضمین شده باشد لذا جوانان توانمندی که در این حوزه کار می‌کنند باید این مسئله را مدنظر قرار دهند.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اظهار تأسف از عدم آگاهی لازم در کشور در زمینه انواع مدل‌های توسعه فناوری، تصریح کرد: این امر در حالی است که می‌توان با استفاده از فناوری روز، همه امور و کارهای محوله در کشور را سرعت بخشید.

در ادامه این جلسه محمد شوری‌زاده، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان یزد گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های این سازمان ارائه کرد.
در پایان این مراسم نیز با حضور رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی و رئیس و دبیرکل نصر کشور از پیشکسوتان نصر یزد تجلیل به‌عمل آمد.