۱۴۳۸bd44-be6b-494d-aecf-143fb58562dd (1)
در هشتمین نمایشگاه اینوتکس صورت گرفت: رونمایی از مدل ملی تعالی سازمانی تکچی
۲۰ خرداد ۱۳۹۸
ISO-13485
اضافه شدن استاندارد مدیریت تجهیزات پزشکی ISO13485 به فهرست حمایت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی
۲۱ خرداد ۱۳۹۸

دکتر وحدت در دیدار با معاون وزیر علوم و فناوری چین تاکید کرد: ایجاد صندوق مشترک برای تسهیل همکاری شرکت های ایرانی و چینی

er

er

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با معاون امور بین‌الملل وزیر علوم و فناوری چین دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، در این دیدار که در مجتمع شکوفایی شرکت‌‌های دانش بنیان برگزار شد، دکتر علی وحدت با اشاره سفر اخیر خود به چین برای شرکت در اجلاس نوآوری پوجیانگ ۲۰۱۹ گفت: در این اجلاس ۳ پیشنهاد عملیاتی شامل تشکیل شبکه‌ تبادل نیازهای فناورانه در مسیر جاده جدید ابریشم، گفتگوی سیاستی بین نهادهای دولتی و خصوصی کشورها و ایجاد صندوق‌های مشترک ارائه شد که امیدواریم این دیدار زمینه‌های اجرایی‌شدن این پیشنهادها را فراهم سازد.
وی در ادامه ضمن استقبال از سیاست‌های دولت چین در خصوص طرح «جاده و کمربند» و احیای جاده ابریشم با محوریت همکاری‌های اقتصادی تصریح کرد: ما معتقدیم در حوزه فناوری و نوآوری، ایران می‌تواند بهترین شریک چین در منطقه باشد و در این راستا ما آماده همکاری هستیم.
وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور افزود: پیشنهاد اصلی ما ایجاد صندوق‌های مشترک بین نهادهای مالی دو کشور است. در همین راستا صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی میزبانی گفتگوهای مشترک بین نمایندگان نهادهای مالی طرفین را دارد.
«یه دونگبای» معاون امور بین‌الملل وزیر علوم و فناوری چین نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و آشنایی با سوابق و خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در چند سال اخیر چین در حوزه علم، فناوری و نوآوری همکاری خوبی با ایران داشته و تفاهم‌نامه‌های متعددی نیز بین دو طرف به امضاء رسیده است.
معاون امور بین‌الملل وزیر علوم و فناوری چین در ادامه از برنامه دولت چین برای تعریف پروژه‌های مشترک و همکاری بین شرکت‌های حوزه فناوری دو طرف خبر داد.
در ابتدای این دیدار، سهراب آسا مشاور در امور بین‌الملل صندوق نوآوری وشکوفایی گزارش کوتاهی درباره سوابق، خدمات و دستاوردهای صندوق ارائه کرد. در این دیدار، «یو جیائو» معاون برنامه‌ریزی معاونت امور بین‌الملل وزارت علوم چین، یاسر عرب‌نیا معاون ارتباطات و بین‌الملل، و دکتر ملکی‌فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی نیز حضور داشتند.