۹۸۹۷
صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک سینا با هدف حمایت بیشتر از شرکت‌های دانش‌بنیان همکاری هایشان را گسترش می دهند
۹ بهمن ۱۳۹۷
۹۸
صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری معاونت علمی برگزار می کند: فراخوان برای چالش سیاستی توسعه صنعتی با موضوع نیروگاه‌های خورشیدی
۱۴ بهمن ۱۳۹۷

تولید ۴۰ پلتفرم پردازشی سیگنال ویژه در صنعت رادار و مهندسی پزشکی با حمایت صندوق نواوری و شکوفایی

site 1

site 1

مهندسان یک شرکت دانش بنیان ایرانی با تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی موفق به تولید ۴۰ پلتفرم پردازشی سیگنال ویژه صنعت رادار و مهندسی پزشکی شدند.
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت موج پردازش نیکسو از جمله شرکت‌هایی است که در زمینه تولید پلتفرم‌های پردازشی مشغول به فعالیت بوده و توانسته است با کمک تسهیلات اعطایی صندوق نوآوری وشکوفایی در حدود ۴۰ پلتفرم پردازشی را در سال تولید کند.
مهندس مهدی نظری، مدیرعامل شرکت موج پردازش نیکسو، ضمن تقدیر از حمایت‌های این صندوق در راستای حمایت از شرکت‌های داخلی که به تجاری‌سازی محصولات خود می‌اندیشند، گفت: خوشبختانه صندوق نوآوری و شکوفایی همکاری خوبی با ما داشت و ما نیز به واسطه همین حمایت‌های مادی توانسته‌ایم قراردادهای خوبی با متقاضیان داخلی خود منعقد کنیم.
وی افزود: وام‌های اعطایی صندوق نوآوری و شکوفایی برای ما برکت داشته است به طوری که توانسته‌ایم در سال در حدود ۴۰ پلتفرم را تولید کنیم. محصولات ما در واقع پلتفرم‌هایی هستند که امکان به‌‌روزرسانی دارند و قابلیت‌های آن قابل ارتقاء است.
مدیرعامل شرکت موج پردازش نیکسو درباره صادرات محصولات این شرکت به خارج از کشور نیز اظهار کرد: چشم‌انداز شرکت در تولید این محصول، صادرات آن به کشورهایی است که نیاز به پردازش سیگنال دارند چرا که نمونه مشابه خارجی، قابلیت‌های پلتفرم‌های پردازشی ساخت شرکت ما را ندارد.
وی با اشاره به اینکه پلتفرم‌های این شرکت چون از نوع پردازشی است، هر سیگنالی را می‌توان به وسیله آن پردازش کرد، افزود: محصول ما به‌خصوص در حوزه‌های هوافضا، دریایی، زمینی و مهندسی پزشکی قابل استفاده است.
نظری در عین حال به مشکلات گریبانگیر شرکت متبوع خود اشاره کرد و گفت: مسئله‌ای که امروز ما بیشتر با آن درگیر هستیم قیمت تمام شده محصول است چرا که مواد اولیه آن را از خارج کشور وارد می‌کنیم و با توجه به افزایش نرخ دلار، مجبوریم آن را با قیمت بالاتری تهیه کنیم.
مدیرعامل شرکت موج پردازش نیکسو در بخش دیگری از این گفت‌وگو به انتظارات این شرکت از دولت اشاره کرد و افزود: انتظار داریم دولت ما را در راستای اخذ استانداردهای بین‌المللی لازم از جمله CE (Conformity European) برای صادرات پلتفرم‌های پردازشی یاری کند.

کاربرد پلتفرم های آموزشی

همچنین مهندس مهران متقی‌نسب، مدیر فنی شرکت موج پردازش نیکسو درباره جزئیات فنی محصول تولید شده در این شرکت، گفت: محصولات شرکت ما در واقع یک نوع محصولات عمومی است؛ یک پردازنده اصلی دارد که می‌توان به آن دستور داد که چه کاری را انجام دهد. در کنار آن یکسری مبدل‌هایی وجود دارد که می‌تواند سیگنال‌های آنالوگ را گرفته و به صورت دیجیتال تحویل دهد و بالعکس.
وی با اشاره به اینکه پلتفرهای پردازشی تولید شده در این شرکت در صنعت رادار، مهندسی پزشکی و هر کجا که نیاز به پردازش سیگنال دارد، قابل استفاده است، یادآور شد: این محصول حتی در حوزه لوله‌های نفت و گاز نیز کاربرد دارد؛ به طور مثال ما با استفاده از این محصول به صورت موازی یکسری سیگنال‌ها را به خطوط آسیب‌دیده نفت و گاز می‌فرستیم و با توجه به برگشت سیگنال متوجه نشتی‌های احتمالی در مسیر خطوط لوله می‌شویم.
به گفته متقی‌نسب، پلتفرم‌های پردازشی این شرکت هم‌اکنون در صنعت رادار و مهندسی پزشکی عملیاتی شده و در حوزه لوله‌های نفت و گاز نیز به صورت آزمایشگاهی مورد استفاده قرار گرفته است.
مدیرفنی شرکت موج پردازش نیکسو درباره تفاوت محصول این شرکت با نمونه مشابه خارجی آن نیز گفت: کیفیت محصول ما قابلیت رقابت با مشابه خارجی آن و چه‌بسا بهتر از آن است چرا که نمونه خارجی آن به صورت کلی ساخته شده اما ما با توجه به نیاز مشتری آن را در حالت‌های صنعتی و نظامی تولید می‌کنیم و هرگونه اعمال تغییر در بردهای آن نیز امکانپذیر است. همچنین تغییرات در نمونه خارجی مشمول هزینه‎های گزافی می‌شود. ضمن اینکه شرکت خارجی صرفا محصول خود را می‌فروشد و دیگر از آن پشتیبانی نمی‌کند در حالی که ما محصول خود را دو سال گارانتی می‌کنیم و ۱۰ سال خدمات پس از فروش داریم.