۴۴D1E484-8E0E-46B2-9FF1-6C1DE537A89B
حمایت ویژه صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیانی که ظرفیت صادرات دارند
۱۳ دی ۱۳۹۷
گشایش سیزدهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات استان یزد
با حضور رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی؛ سیزدهمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات در یزد گشایش یافت
۱۳ دی ۱۳۹۷

تنگناهای صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان رفع می‌شود/ اجرایی شدن هزار طرح موفق در سراسر کشور

دکتر وحدت در جمع خبرنگاران استان خراسان رضوی

دکتر وحدت در جمع خبرنگاران استان خراسان رضوی

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی خبر داد:
تنگناهای صادراتی شرکت‌های دانش‌بنیان رفع می‌شود/ اجرایی شدن هزار طرح موفق در سراسر کشور

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از تشکیل جلساتی به منظور بررسی مشکلات ارزی شرکت‌های دانش‌بنیان که در امر صادرات نیز فعال هستند، خبر داد و گفت: با تشکیل این جلسات به دنبال رفع تنگناهای موجود در این حوزه هستیم.

 

ECF8BAC6-4529-4B43-9921-BAF27EC72465
به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در نشست شورای راهبری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد که صبح امروز پنجشنبه با حضور استاندار جدید و جمعی از مسئولان این استان در محل سالن اندیشه دانشگاه یزد برگزار شد، گفت: تاکنون بیش از هزار طرح موفق در کل کشور از سوی صندوق مورد حمایت قرار گرفته‌اند که شامل طرح‌های کوچک و بزرگ است.
وی با اشاره به عملکرد خوب صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در بین تمامی صندوق های پژوهش و فناوری ادامه داد: پتانسیل‌های خوبی چه از لحاظ نیروی انسانی و چه از لحاظ فناوری در این استان وجود دارد.

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی به گسترش استارتاپ‌ها در سال‌های اخیر و لزوم حمایت از آنها تصریح کرد: در همین زمینه استان یزد حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و شرکت‌های بنامی در این عرصه در این استان حتی در سطح بین‌المللی نیز فعالیت دارند.

دکتر وحدت با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۰ شرکت دانش‌بنیان در استان یزد مشغول به فعالیت هستند، این آمار را نسبت به جمعیت این استان قابل قبول دانست اما در عین حال افزود: با توجه به اینکه در استان یزد پتانسیل‌های بسیار بالایی وجود دارد این تعداد شرکت کم است و باید مشوق های لازم جهت افزایش شرکت‌های دانش بنیان فراهم شود.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در راستای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان کشور، تاکنون نشست‌های بسیاری برگزار شده و اخیرا نیز جلساتی به منظور بررسی مشکلات ارزی شرکت‌هایی که در امر صادرات هم فعالیت دارند برگزار شده تا نسبت به رفع تنگناها اقدامات لازم صورت گیرد.

در ادامه این برنامه، دکتر محمدعلی طالبی استاندار جدید یزد نیز در سخنانی ضمن آرزوی موفقیت برای رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، گفت: یزد ویژگی‌هایی را در خود جای داده که همواره در مردم آن نیز وجود دارد و یکی از آنها علم و فناوری است که با فرهنگ عمومی یزد عجین شده است.

استاندار یزد گفت: به طور مثال صدرنشینی ۲۵ ساله استان در قبولی کنکور و یا توانایی علمی دانشجویان و دانشگاه‌های ما یکی از این توانایی‌ها است. لذا باید عرصه علم و فناوری در استان بسیار مورد توجه قرار گرفته و پرورش داده شود.
در این نشست همچنین مهندس اکرم فداکار مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد و رسول سراییان دبیرکل سازمان نظام صنفی کشور در سخنانی به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه‌های کاری خود پرداختند.
در این نشست معاونان صندوق نوآوری و شکوفایی نیز حضور داشتند.