تسهیلات ترجیحی بانکی

۹۶۵۸ در راستای گسترش تامین مالی و ارائه خدمات مختلف پولی – مالی به شرکت ­های دانش ­بنیان، صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری نظام بانکی کشور اقدام به ارائه تسهیلات سرمایه در گردش موسوم به "تسهیلات  ترجیحی بانکی" به شرکت های دانش بنیان تولیدی می نماید. متقاضیان محترم می توانند با ارسال درخواست خود به صندوق نوآوری و شکوفایی از مزایای این خدمت بهره ­مند شوند.  

ضوابط اعطای تسهیلات:

 1. این تسهیلات ویژه شرکت ­های دانش ­بنیان تولیدی نوع ۱ و نوع ۲ می­باشد .
  • تبصره: شرکت­ های نوپای نوع ۱ ونوع ۲ که فروش سالانه آن­ها بیشتر از ۱۰ میلیارد ریال است نیز می­توانند درخواست خود جهت بررسی و اعتبارسنجی برای استفاده ازاین تسهیلات را ارسال نمایند. از پذیرش درخواست سایر شرکت­های نوپا ممانعت به عمل خواهد آمد.
 2. ضوابط اخذ این تسهیلات بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار و مقررات جاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می­باشد، لذا در هریک از شرایط زیر درخواست متقاضی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت:
  • داشتن بدهی معوق یا سررسیدگذشته به سیستم بانکی کشور
  • شمولیت ماده ۱۴۱ اصلاحیه قانون تجارت
  • عدم رفع سوءاثر از چک در صورت وجود چک برگشتی در سابقه شرکت
  • داشتن بدهی معوق یا سررسیدگذشته به صندوق نوآوری و شکوفایی
 3. برای تسهیلات بیش از ده میلیارد ریال، ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده سال مالی ۹۵ به همراه حداقل یکی از موارد ذیل الزامی می­باشد:
  • صورتهای مالی حسابرسی شده سال مالی ۹۶
  •  اظهارنامه مالیاتی سال مالی ۹۶
  • ترازنامه آزمایشی (ارائه شده در ۳ ماه گذشته)
 4. برای تسهیلات کمتر از ده میلیارد ریال، ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده سال مالی ۹۵ (و یا اظهارنامه مالیاتی سال مالی ۹۵) به همراه حداقل یکی از موارد ذیل الزامی می­باشد:
  • اظهارنامه مالیاتی سال مالی ۹۶
  • ترازنامه آزمایشی (ارائه شده در ۳ ماه گذشته)
شرایط تسهیلات: ۱- سقف اعطایی این نوع تسهیلات (با توجه به اعتبارسنجی­های انجام شده) مبلغ ۳۰ میلیارد ریال است. ۲- نرخ سود این تسهیلات متناظر با تضامین ارائه شده توسط شرکت (بعد از اعتبارسنجی انجام شده) بین ۱۶% تا ۱۸% می­باشد. ۳- برای دریافت این تسهیلات نیاز به هیچ­گونه مسدودی گروه نقد به عنوان وثایق (مسدودی سپرده) نمی­باشد. ۴- اعتبارسنجی و تعیین تضامین مورد نیاز برای اخذ این تسهیلات توسط بانک انجام خواهد شد.(با توجه به اعتبارسنجی­های انجام شده توسط بانک) ۵- مدت زمان بررسی پرونده درخواست شرکت‌ها در صندوق نوآوری و شکوفایی از زمان تکمیل مدارک مورد نیاز حداکثر  ۱۰ روز کار خواهد بود.   مقایسه تسهیلات ترجیحی با تسهیلات بانکی در حالت عادی
ردیف وضعیت نرخ سود تسهیلات بلوکه شدن تسهیلات گردش حساب شرکت در بانک مورد نظر ارزیابی و ارائه تضامین
۱ با معرفی صندوق (ترجیحی) ۱۸% - ۱۶% - - مطابق با ضوابط بانک
۲ حالت عادی ۱۸% ۲۲% - ۱۵% حداقل ۶ ماه گردش مناسب مطابق با ضوابط بانک
  * جهت دریافت فایل راهنما اینجا را کلیک نمایید  

برای ثبت درخواست بر روی لینک زیر کلیک کنید http://automation.nsfund.ir