rgnjhxfjchj
چتر حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی از اکوسیستم نوآوری گسترده تر می شود
۱۶ بهمن ۱۳۹۷
site 1
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی صندوق نوآوری و شکوفایی تشریح کرد: جزئیات شرایط جدید صدور ضمانت نامه برای شرکت های دانش بنیان
۱۷ بهمن ۱۳۹۷

با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی مبدل های فشرده‌ساز صدا و تصویر تولید شد

site 1

site 1

مبدل های فشرده‌ساز صدا و تصویر به منظور گسترش دامنه سیگنال رسانی در سراسر کشور و با هدف راه اندازی و ارتباط با مراکز استان برای ارسال گزارش های زنده تصویری با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی تولید شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر کاظم نجفی مدیرعامل شرکت «نوآوران ارتباطات امید» درباره محصول مبدل های T2ASI گفت: محصول تولیدی ما در واقع فشرده‌ساز صدا و تصویر است که پس از دریافت صدا و تصویر به صورت آنالوگ یا دیجیتال، حجم اطلاعات را فشرده و قابل ارسال بر روی کانال‌های انتقالی مثل ماهواره، اینترنت، فرستنده زمینی و یا برای استفاده در آرشیو می‌کند.
وی درباره استفاده‌کنندگان این محصول نیز اظهار داشت: این محصول با کیفیت‌های مختلفی تولید می‌شود که محصول ما از نظر کیفیت در کلاس حرفه‌ای قرار دارد. مخاطبان ما نیز سازمان‌های حرفه‌ای در حوزه فناوری رسانه هستند که صدا و سیما یکی از بزرگترین مشتری‌های این محصول به‌شمار می‌آید.
نجفی همچنین عنوان کرد: از نظر کیفیت نیز محصول تولیدی ما کاملا با مشابه خارجی برابری می‌کند و چه‌بسا از برخی محصولات خارجی نیز بهتر است. به لحاظ قیمتی نیز قیمت محصول ما پایین‌تر و بعضا تا ۴۰ درصد زیر قیمت مشابه خارجی آن عرضه می‌شود.
مدیر عامل شرکت «نوآوران ارتباطات امید» به تسهیلات اخذ شده توسط این شرکت از صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد و آن را برای شروع کار و تسریع در روند امور بسیار کارگشا خواند و خاطرنشان کرد: اگر منصفانه نگاه کنیم وجود نقدینگی در ابتدای کار خیلی به ما کمک کرد و باعث تسریع روند کار و تولید شد.
وی چشم‌انداز آینده شرکت متبوع خود را تلاش برای انطباق محصول تولید شده با استانداردهای بین‌المللی و بازار جهانی عنوان کرد و افزود: دو استاندارد جدید H.265 و HEVC در حوزه فشرده‌سازی صدا و تصویر وجود دارد که راندمان بهتری دارد و کیفیت کار را بهتر می‌کند و در ادامه راه تلاش می‌کنیم بتوانیم منطبق با بازار جهانی، حرکت و محصول خود را روانه بازار کنیم.
نجفی درباره امکان صادرات این محصول نیز بیان کرد: به صورت محدود کار در زمینه صادرات را آغاز کرده‌ و مشتری‌هایی نیز از کشورهای عراق، لبنان و آذربایجان داشته‌ایم.
مدیر عامل شرکت «نوآوران ارتباطات امید» با تاکید مجدد بر اهمیت تسهیلات اعطایی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی برای پیشبرد کار شرکت‌های دانش بنیان، اظهار داشت: یکی از مشکلات فعلی ما این است که روند اخذ تسهیلات از صندوق زمان‌بر است. ضمن اینکه پیشنهاد داریم زمان بازپرداخت تسهیلات نیز با توجه به جنس کار شرکت‌ها، زمان منطقی‌تری درنظر گرفته شود.
وی در عین حال گفت: شرکت ما هم مانند برخی شرکت‌های دیگر برای بازپرداخت وام با مشکل مواجه شد اما با همکاری و تعامل صندوق نوآوری و شکوفایی و موافقت با تاخیر در بازپرداخت اقساط، این مشکل تا حدودی حل شد.