افرانت۲
توسعه و افزایش ظرفیت خدمات دیتاسنتر ابری (رایانش ابری)
۱۸ اسفند ۱۳۹۷
باسط-پژوه-تهران
تولید دستگاه مرکز اندازه‌گیری B851
۱۹ اسفند ۱۳۹۷

با اعطای تسهیلات به صندوق های پژوهش و فناوری نیازهای شرکت های دانش بنیان کوچک را برطرف می کنیم

۶۳

۶۳
دبیر کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری ضمن تاکید بر تمرکز زدایی از برنامه های صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: صندوق امید دارد با اعطای تسهیلات به صندوق های پژوهش و فناوری نیازهای شرکت های دانش بنیان کوچک را برطرف کند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در سی و هشتمین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، ضمن اشاره به برنامه های جدید صندوق نوآوری و شکوفایی با صندوق های پژوهش و فناوری گفت: با شروع مسئولیت جدید در صندوق ضمن بحث و تبادل نظر با فعالان حوزه پژوهش و فناوری به مدلی رسیدیم که صندوق بتواند در شهرهای مختلف و در حوزه های تخصصی مختلف از تجربه ای که صندوق های پژوهش و فناوری در این چند سال بدست آورده اند استفاده کند و همین طور در بحث تمرکز زدایی از ظرفیت صندوق های پژوهش و فناوری استفاده کند.
وحدت با بیان اینکه تامین مالی صندوق‌های پژوهش و فناوری ۹ برابر سرمایه اولیه آنها خواهد بود، گفت: این رقم بر اساس عملکرد قبلی صندوق ها، تسهیلات و ضمانت نامه هایی که صادر کردند اعطا می شود.
وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه روال اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیان از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری انجام خواهد شد افزود: روال ارزیابی و نظارت و پذیرش هر یک از طرح های شرکت‌های دانش بنیان از طریق صندوق‌های پژوهش و فناوری انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی تا ۹ برابر سرمایه صندوق‌های پژوهش و فناوری منابع به صندوق‌ها اختصاص داده ست، گفت: تاکنون ۱۲ صندوق قراردادهایشان آماده است که برای آنها بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری در نظر گرفته شده است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه یادآور شد: برنامه‌های دیگر صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه سرمایه‌گذاری با نگاه به صندوق‌های پژوهش و فناوری به عنوان بازوهای توانمند در دستور کار قرار دارد.
همچنین در این جلسه دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی سخنانی با بیان اینکه شرایط جدید فراهم شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی قطعا فضای کار بسیاری برای صندوق های پژوهش و فناوری فراهم خواهد کرد، گفت: بر این اساس صندوق‌های پژوهش و فناوری باید برنامه‌های جدی با هدف حمایت از واحدهای علم و فناوری و فعالیت های فناورانه داشته باشند.

در ادامه اعضای کارگروه درباره نحوه نظارت بر عملکرد صندوق ها و نحوه مواجهه کارگروه با درخواست های جدید تاسیس صندوق مورد بحث و بررسی قرار گرفت.