ب
برپایی دومین پاویون ملی محصولات هایتک ایران در نمایشگاه نفت و گاز ابوظبی ADIPEC
۲۰ آبان ۱۳۹۶
=
برپایی سومین پاویون ملی محصولات هایتک صادراتی ایران در نمایشگاه تجهیزات پزشکی آلمان Medica2017
۲۷ آبان ۱۳۹۶

وزیر علوم: صندوق نوآوری و شکوفایی در خدمت نخبگان و فناوران میهن اسلامی است

ط

طدکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و عضو هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور در کارگروه دبیرخانه صندوق های پژوهش و فناوری در محل مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان گفت:صندوق نوآوری و شکوفایی در خدمت نخبگان و فناوران میهن اسلامی است. این صندوق به شرکت هایی که توسط نخبگان و فناوران با عنوان شرکت دانش بنیان تاسیس می شوند بیش از بیست و یک خدمت ارائه می کند و تعامل این صندوق با شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری کشور مثبت ارزیابی می شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی دکتر غلامی ریاست دبیرخانه صندوق های پژوهش و فناوری افزود: تعاملات وزارت علوم، تحقیقات،فناوری،صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین معاونت علمی و فناوری به هم افزایی بیشتر شرکت های دانش بنیان می انجامد و لذا هدف بسیار حیاتی همه دست اندرکاران علم و فناوری حمایت همه جانبه از اقتصاد دانش بنیان است.

وی تصریح کرد: دبیرخانه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری در صندوق نوآوری و شکوفایی مستقر است و تاکنون بیش از سی و چهار درصد صندوق پژوهش و فناوری بر اساس مصوبه این دبیرخانه تاسیس شده اند و در آخرین جلسه نیز مقرر شد سی و پنجمین صندوق پژوهش و فناوری نیز در بوشهر تاسیس شوند. این صندوق ها با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی عهده دار ارائه خدمات و تسهیلات به شرکت های دانش بنیان هستند.

A

دکتر سلطانی رییس صندوق نوآوری و شکوفایی و دبیر کارگروه دبیرخانه صندوق های پژوهش و فناوری در گفتگویی اظهار داشت: با وجود سه هزار و دویست شرکت دانش بنیان در روند افزایشی تعداد شرکت های دانش بنیان انتظار می رود تعداد صندوق های پژوهش و فناوری برای ارائه خدمات در سراسر میهن اسلامی می باسیت افزایش یابد وی مراتب آمادگی صندوق نوآوری و شکوفایی را برای همکاری با وزارتخانه ها، سازمان ها، نهادهای عمومی غیر دولتی و شرکت های دولتی برای تاسیس صندوق های خطرپذیر اعلام نمود.

دکتر سلطانی با تاکید بر اینکه ارزش افزوده صندوق های خطرپذیر در صورت موفقیت شرکت های تحت پوشش بسیار زیاد است افزود امروزه در کشورهای پیشرفته، صندوق های خطرپذیر نقش زیادی در توسعه صنعتی کشورها ایفا می کنند.