=-p=] copy
افتتاح نمایندگی بانک ملی ایران در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
=-p=] copy
دکتر قره یاضی در گفتگو با شرق: شرکت‌های دانش بنیان توانسته‌اند مستقیم یا غیرمستقیم برای حدود ۵٧ تا صد هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کنند
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

ضرورت زایش شرکت دانش بنیان در دانشگاه ها/ پایان نامه به بازار برسد

=-p=]

=-p=]

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: ضروری است که پایان نامه ها و طرح های دانشگاهی در قالب شرکت های دانش بنیان به محصول تبدیل شوند و به بازار برسند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر بهزاد سلطانی با بیان اینکه تاکنون رشد شرکت های دانش بنیان صعودی بوده است، اظهار داشت: امیدواریم که سال آینده این روند بیشتر شود تا شاهد افزایش هرچه بیشتر محصولات دانش بنیان در بازار باشیم.

وی با تاکید بر اینکه باید جریان زایش شرکت های دانش  بنیان از دانشگاه ها جدی گرفته شود، افزود: برای این موضوع، برنامه هایی داریم هر چند که وظیفه اصلی صندوق نوآوری و شکوفایی نیست اما در صدد هستیم که بتوانیم از شرکت هایی که از دانشگاه ها بیرون می آیند حمایت کنیم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی خاطر نشان کرد: اگر در دانشگاه ها پایان نامه ها و طرح های کاربردی وجود داشته باشند می توانند با راه اندازی یک شرکت دانش بنیان، پروژه خود را پیش ببرند.

سلطانی با تاکید بر اینکه البته این طرح های کاربردی و پایان نامه ها به شرطی که بازار را در دست بگیرند می توانند شرکت دانش بنیان راه اندازی کنند، افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی امکان ایجاد شرکت های دانش بنیان دانشگاهی را به وزارت علوم ابلاغ کرده، وزارت علوم نیز به دانشگاه ها ابلاغ کرده است.

وی ادامه داد: استاد یا دانشجو می تواند در راه اندازی شرکت های دانش بنیان اقدام کنند.

سلطانی با بیان اینکه چون شرکت های دانش بنیان پول کافی برای ایجاد یک شرکت را ندارند، صندوق نوآوری و شکوفایی به آنها کمک می کند، اظهار داشت: این کمک بدین صورت است که در راه اندازی شرکت، استاد یا دانشجو را یاری می کنیم و با آنها در سود و زیان شرکت شریک می شویم.

وی تاکید داشت: جریان زایش شرکت ها از دانشگاه ها باید اتفاق بیافتد به شرطی که بازار را بدست بگیرند.

وی ادامه داد: اگر چنین شرکت هایی از دل دانشگاه بیرون بیاید محصول دانش بنیان نهایی به مرحله تولید رسیده و مردم نیاز خود را از این دسته محصولات بر طرف می کنند.

سلطانی تاکید کرد: بدین واسطه دانشگاه به سمت تجاری شدن گام بر می دارد.