IMG_2059
مجموعه تصاویر پنجمین رونمایی از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان
۱ خرداد ۱۳۹۶
=-p=] copy
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی: پیروزی دکتر روحانی نویدبخش تولید و اشتغال است
۱ خرداد ۱۳۹۶

شانزدهمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان برگزار شد

ax1

شانزدهمین جلسه کارگروه صندوق­ های پژوهش و فناوری غیر دولتی یکشنبه ۳۱ اردیبهشت با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و تمامی اعضا در محل دبیرخانه مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شد.در این جلسه ابتدا امور جاری صندوق های پژوهش و فناوری در مورد صندوق سلامت ثامن، صندوق پرشین داروی البرز، صندوق تجهیزات پزشکی، صندوق افلاک لرستان، افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان کرمان و نیز صدور مجوز فعالیت صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی علوم پزشکی ارزش‌آفرین استان زنجان (با محوریت سرمایه ­گذاری و مشارکت) به اطلاع اعضای کارگروه رسانده شد.

ax01

همچنین گزارش تعامل دبیرخانه کارگروه با صنایع استان خوزستان جهت مشارکت در صندوق پژوهش و فناوری این استان و تعامل دبیرخانه کارگروه با هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار در وزارت اموراقتصاد و دارایی، که منجر به شناخت کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری به عنوان یگانه مرجع صادر کننده مجوز فعالیت صندو‌ق های پژوهش و فناوری می‌باشد به اطلاع اعضا کارگروه رسانده شد.

در ادامه، گزارش تعامل دبیرخانه کارگروه با اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری جهت تسهیل امور ثبتی صندوق‌های پژوهش و فناوری نیز به اعضای کارگروه اطلاع‌رسانی شد.

باتوجه به تاکید هر دو نهاد هیات مقررات‌زدایی و صدور مجوزهای کسب و کار و نیز اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری و طبق روال جلسات قبل اصلاحات آیین‌نامه اجرایی کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت مقرر شد تا در جلسه ویژه‌‌ایی که در ماه مبارک رمضان برگزار می‌گردد، تمامی اصلاحات پیشنهادی آیین‌نامه اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گیرند.

ax001

در نهایت بودجه کارگروه با توجه به برنامه‌های گسترده مانند اجرای مدل ارزیابی و رتبه‌بندی، توانمندسازی، برگزاری جلسات، شرکت در مجامع صندوق‌ها و بسیاری از برنامه‌های دیگر به اطلاع اعضا رسید که در نهایت با جمع مبلغ ۱۵ میلیارد ریال کارگروه موافقت خود را اعلام نمود.

در پایان وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری به همراه دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و ریاست هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان بازدید به عمل آوردند.