tavanmanda
آغاز تسهیلات حمایتی اخذ استانداردها و مجوز های ملی و بین المللی
۱۹ تیر ۱۳۹۶
=-p=] copy
موفقیت فناوری تضمین شده توسط صندوق نوآوری و شکوفایی
۱۶ مرداد ۱۳۹۶

دومین نشست انتقال فناوری بین بنگاه های کوچک و متوسط ایران و کره جنوبی در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان برگزار شد.

axبه گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی یزدانی رئیس سازمان صنایع کوچک و متوسط و مدیرعامل شهرک های صنعتی کشور در این نشست اظهار داشت: روابط ایران با کره جنوبی در ابعاد سیاسی اقتصادی و فرهنگی در سطح آسیا بسیار مناسب است و با توجه به این مناسبات و نزدیکی بین دو کشور امکان گسترش روابط و همکاری ها پس از برجام بیشتر شده است.

وی افزود: این نشست می تواند زمینه ارتقا روابط در بخش بنگاه های کوچک و متوسط موثر باشد و همکاری ها و نزدیکی روابط اقتصادی بیش از میزان فعلی می تواند ارتقا بابد.

رئیس سازمان صنایع کوچک و متوسط کشور با اشاره به توفیقات کره جنوبی در ابعاد اقتصادی گفت: کره جنوبی یکی از اقتصادهای نوظهور جهان است و روابط با این کشور می تواند کمک بزرگی به انتقال دانش فنی به بنگاه های اقتصادی کشور کند.

وی بیان کرد: در شهرک کاسپین نمونه ای از همکاری های ایران و کره جنوبی را شاهد بودیم و در سایر روابط و زمینه ها روابط مناسبی خواهیم داشت.

یزدانی با اشاره به گسترش روابط دو کشور در سالهای اخیر عنوان کرد: در سال گذشته تفاهم نامه مشترکی بین سازمان صنایع کوچک ایران با اس ام بی ای منعقد شد که منجر به گسترش روابط دو کشور شد.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه رشته فعالیت های مزیت دار منطقه ای در اولویت دو کشور قرار دارد گفت: توافقات مناسبی برای بازار فروش، سرمایه گذاری مشترک و انتقال دانش و فناوری صورت گرفته است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا تعداد نشست های مشترک دو کشور بیشتر شود تا شاهد همکاری مشترک برای رسیدن به اهداف مشترک را شاهد باشیم.

سفیر کره جنوبی در تهران نیز در این مراسم گفت: ۹۸ درصد محصولات صادراتی ایران به کره را نفت تشکیل می دهد .
کیم سئونگ هوم تاکید کرد: در چنین شرایطی صنایع خرد و متوسط زیادی در ایران و کره وجود دارد که همکاری بین آنها می تواند بر گسترش روابط کمک کند.
وی گفت: وقتی چند ۱۰هزار شرکت ایرانی و کره ای با هم در ارتباط باشند، قطع روابط چند شرکت نمی تواند تاثیری بر روابط اقتصادی دو کشور داشته باشد، افزایش سطح همکاری شرکت های خرد و متوسط دو کشور به عنوان راهبرد ثبات روابط از سوی کره جنوبی دنبال می شود.
سفیر کره جنوبی خطاب به فعالان اقتصادی کشور خود که در این نشست حضور داشتند گفت: امروز ایران فقط محلی برای فروش محصولات کره ای نیست، بلکه باید تبادل فناوری بین شرکت های دو کشور را در نظر داشت. سیاست دولت ایران پایان دادن به خرید محصولات خارجی است و بهترین فرصت برای شماست که در ایران سرمایه گذاری کنید.

در پایان این نشست پنج تفاهم همکاری برای انتقال فناوری بین دو کشور به امضا رسید.