سی
حل مشکلات مالی صندوق در صورت پرداخت نیم درصد بودجه عمومی دولت
۸ آبان ۱۳۹۶
سش
حمایت از حضور شرکت های دانش بنیان در پنجمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی
۱۷ آبان ۱۳۹۶

دعوت از وزارتخانه ها برای ایجاد صندوق خطرپذیر

۵۶۴

۵۶۴دکتر سلطانی رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در مراسم تبادل تفاهمنامه همکاری با بانک صادرات در در محل مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان از همه وزارتخانه ها دعوت نمود تا نسبت به ایجاد صندوق خطرپذیر با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی دکتر سلطانی افزود سهم هر وزارتخانه در صندوق خطرپذیر می تواند بیشتر از مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی باشد و صندوق آمادگی دارد حتی به صورت مساوی نیز به هر میزان که وزارتخانه ها سرمایه گذاری خطرپذیر انجام دهند با آنها مشارکت کند.

وی تصریح کرد: به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی کشور راهی به جز حرکت به سوی اقتصاد دانش بنیان ندارد. خوشبختانه برای تحقق اقتصاد دانش بنیان سرمایه علمی کافی که همان دانش آموختگان دانشگاه ها هستند وجود دارد ولی متاسفانه سرمایه کافی در بخش خصوصی برای رشد اقتصاد دانش بنیان وجود ندارد، هر چند که ایفای نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت های دانش بنیان تاکنون اثرات گسترده ای بر جای گذاشته است. به عنوان مثال در حال حاضر ۲۲۸۶ طرح در صندوق نوآوری و شکوفایی به تصویب رسیده و بخش اعظمی از پرداخت های آنها انجام گرفته است. ۷۷۶ طرح نیز در حال بررسی در صندوق است و بیش از یک هزار و هفتصد و پنجاه میلیارد تومان به طرح های مصوب پول تخصیص داده شده است.

یادآور می شود در مراسم انعقاد تفاهمنامه همکاری با بانک صادرات ایران، تهرانفر قائم مقام بانک صادرات با استقبال از همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی ابراز امیدواری نمود روند همکاری در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان گسترش یابد.

خاطر نشان می سازد صندوق های خطرپذیر به صندوق هایی گفته می شود که بر روی پروژه های مختلف فناورانه دارای ریسک سرمایه گذاری می کند، ارزش افزوده این نوع پروژه ها در صورت موفقیت بسیار زیاد است. در حال حاضر وزارت خانه های بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات ، سازمان مدیریت فرهنگی، امور مناطق آزاد در حال راه اندازی صندوق های خطرپذیر با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی هستند.