۹۵۵
اقدامات حمایتی وزارت نفت از شرکت‌های دانش‌بنیان و پیشرو اعلام شد
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷

افتتاح کارخانه تولید انبوه فرآورده‌های سلولی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی

۹۸۷

۹۸۷اولین کارخانه تولید انبوه فرآورده‌های سلولی منطقه با هدف درمان برخی بیماری‌ها و با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی، در ایران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، کارخانه تولید انبوه فرآورده‌های سلول­ درمانی روز جاری با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسئولان و دست­ اندرکاران حوزه صنعت و سلامت در محل کارخانه شرکت دانش ­بنیان سل تک فارمد افتتاح شد.

سلول درمانی به تزریق سلول‌های بدنی یا بنیادی در بافت های معیوب یا فاقد عملکرد جهت جایگزینی سلول های از بین رفته و ترمیم آنها اطلاق می شود.

شرکت سل تک فارمد مجری طرح “سلول درمانی” با استفاده از تأمین مالی صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام به تکمیل تجهیزات خط تولید نموده است.

۶۵۴۷۲

تسهیلات مصوب صندوق نوآوری و شکوفایی برای تکمیل و راه اندازی این کارخانه در قالب خدمت پیش از تولید صنعتی، به مبلغ چهل و یک میلیارد (۴۱،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰) ریال با نرخ ترجیحی بوده است.

این پروژه جهت درمان بیماری­های سکته قلبی، آرتروز و مشکلات اسکلتی، سیستم عصبی و جوان­سازی و ترمیم ضایعات پوستی در فضائی بالغ بر ۱۳۰۰ مترمربع با ظرفیت اسمی سالانه ۴۵۰۰ ویال محصول در صورت استفاده از فرآورده سلولی خودی و ۵۰۰۰۰ ویال در صورت استفاده از فرآورده سلولی غیر خودی مشتمل بر پنج خط تولید مجزا، آزمایشگاه ­های کنترل کیفی، انبارهای داروئی، امکانات اتوماسیون و سرورهای کنترلی با حمایت مالی صندوق نوآوری و شکوفائی اجرا شده است.