۴
دکتر روحانی:۳ هزار شرکت دانش بنیانی که از سوی دولت مورد حمایت قرار گرفتند، توانستند ۱۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کنند
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
=-p=]
ضرورت زایش شرکت دانش بنیان در دانشگاه ها/ پایان نامه به بازار برسد
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

افتتاح نمایندگی بانک ملی ایران در مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان

=-p=] copy

=-p=] copy

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، با هماهنگی صندوق نوآوری و شکوفایی نمایندگی بانک ملی ایران در بخش پنجره واحد مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان راه‌اندازی شد. با افتتاح این نمایندگی خدمات بانکداری به شرکت‌های دانش بنیان ارائه خواهد شد.

همچنین استفاده از ظرفیت بانکی کشور در ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان در قالب امضای تفاهم نامه صندوق نوآوری و شکوفایی با بانک ملی ایران امضا شد.

گفتنی است موضوع این تفاهم نامه گسترش همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی با بانک ملی ایران از طریق ارائه خدمات بانکی در عرصه بانکدار ی الکترونیک و ارائه تسهیلات و خدمات به شرکت های دانش بنیان است.

در ادامه مراسم دکتر سلطانی ضمن اشاره به عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: تعداد شرکت ­های دانش ­بنیان در مقایسه با سال ۱۳۹۲، نه برابر رشد یافته است.

دکتر سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلام این مطلب گفت: در سال ۱۳۹۲ تعداد شرکت­ های دانش ­بنیان ۳۳۰ شرکت بود و درحال حاضر این تعداد به ۳۰۳۲ شرکت افزایش یافته است.

در ادامه دکتر سلطانی ضمن اشاره به اشتغال جوانان گفت افزایش تولید و توسعه اشتغال درگرو رشد شرکت­ های دانش­ بنیان است.

همچنین ایشان در ادامه گفت: در سال آینده هدفگذاری ما این است که بزرگترین شرکت های کشور شرکت های دانش بنیان باشند.

در ادامه حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران تاکید کرد :آینده از آن شرکت های دانش بنیان است و این روند در نظام بانکی نیز به خوبی محسوس است.

وی افزود: استراتژی بانک ملی ایران، همکاری گسترده با شرکت های دانش بنیان است و سوگیری اقدامات ما این را به خوبی نشان می دهد.

به گفته حسین زاده، بانک ملی ایران قصد دارد شرکت های زیرمجموعه خود را واگذار کرده و منابع حاصل از آن را در شرکت های دانش بنیان سرمایه گذاری کند.

وی با اشاره به اینکه حمایت از شرکت های دانش بنیان به کمک مالی محدود نمی شود ، اقدامات بانک ملی ایران برای توسعه بانکداری الکترونیک و راه اندازی سامانه بام را از جمله فعالیت های موفق انجام گرفته توسط شرکت های دانش بنیان اعلام کرد.

پس از امضای تفاهم نامه که از سوی دکتر سلطانی و حسین زاده مدیر عامل بانک ملی ایران انجام گرفت، باجه بانک ملی ایران در طبقه سوم مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان افتتاح شد.

یادآور می شود مجموعه ای از باجه های بانک ها، ادارات ثبت شرکت ها، شرکت های بیمه، اتاق بازرگانی، سازمان محیط زیست، سازمان امور مالیاتی، صندوق های پژوهش و فناوری در بخش پنجره واحد مجتمع شکوفایی شرکت های دانش بنیان مستقر شده اند.

هدف از ایجاد پنجره واحد، فراهم نمودن امکانات دسترسی سریع و آسان شرکت های دانش بنیان به مجموعه هایی است که به صورت معمول هر شرکت دانش بنیان با آنها ارتباط برقرار می کند.